Światowy Dzień Ziemi - uroczyste obchody

Dnia 29 marca w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy III a i IV a przygotowali z tej okazji uroczysty apel. Najpierw został wykonany niezwykły taniec do piosenki Michaela Jacksona „ Earth Song”. Ukazał on zagrożenia jakie czyhają na naszą planetę. Następnie zaprezentowano przedstawienie pt:„ Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków”. Poruszało ono bardzo ważny problem jakim jest zaśmiecanie lasu i brak odpowiedniej segregacji odpadów. W spektaklu wykorzystano piosenkę Jonasza Kofty „ Pamiętajcie o ogrodach” i  Marka Grechuty „Zostawcie nam”. Podczas wykonywania drugiego utworu uczniowie trzymali w swoich dłoniach transparenty, na których umieszczono bardzo ważne zasady postępowania młodych ekologów. Na koniec spotkania przedstawicielka samorządu szkolnego odczytała Kodeks Przyjaciela Ziemi w języku polskim i angielskim. Społeczność szkolna zgromadzona na apelu powtarzając te zasady zobowiązała się do ich rzetelnego przestrzegania.