Laureaci konkursu Odyseja Umysłu 2021

            W sobotnie popołudnie, 15 maja, w Społecznej Szkole Podstawowej nr 3 Białostockiego Towarzystwa Oświatowego serca zebranych uczniów i nauczycielek - trenerek biły bardzo mocno, ponieważ wszyscy z niecierpliwością oczekiwali wyników finału konkursu Odyseja Umysłu. Pomimo trudnych warunków epidemicznych młodzieży udało się spotkać i pracować w kilkuosobowych grupach, aby stworzyć zaskakujące i kreatywne rozwiązania, które zaowocowały nagraniem spektaklu.

            Głównym założeniem tego konkursu jest tworzenie nietuzinkowych rozwiązań podanych problemów długoterminowych i zaprezentowanie ich w formie spektaklu na scenie oraz udział w rozwiązaniu problemu spontanicznego. Tegoroczny konkurs obejmował tylko etap finałowy w wersji wirtualnej.

            Odysejowe hasło: „Marzymy, myślimy, tworzymy” przewiduje rozwój uczniów w dziedzinach humanistycznych, przyrodniczych i społecznych. Dzieci i młodzież uczą się wytrwałości, cierpliwości, rozwijają swoje pasje i ćwiczą uważność.

            Społeczna „Trójka” jest przesiąknięta ideą, która przyświeca temu programowi edukacyjnemu. Dlatego też z ogromną radością zebrani przyjęli wiadomość o docenionych  przez jury efektach współpracy, gdyż dwie drużyny zajęły I miejsce  i otrzymały tytuł Mistrza Polski, kolejne dwie zostały Wicemistrzami kraju i jedna zdobyła brązowy medal.

            Następnym etapem jest udział w wirtualnym finale na szczeblu światowym, który zawsze odbywa się w USA. Teraz uczniowie muszą pracować nad tłumaczeniem swoich scenariuszy na język angielski oraz podjąć wyzwanie i wystartować w rozwiązaniu problemu spontanicznego w tymże języku.

            Życzymy powodzenia!