Zwyciężczynie etapu ogólnopolskiego Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystyczny

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasze uczennice klas VIII: Hanna Grodzka, Zuzanna Grodzka, Aleksandra Kamińska i Kinga Kulesza pracując w zespole, pod opieką Pani Elżbiety Stasiewicz zajęły I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych na szczeblu ogólnopolskim (informacje dotyczące konkursu dostępne TUTAJ)

Teraz przed nimi  kolejny etap konkursu. W  sierpniu 2019 będą  reprezentowały nasz kraj w etapie międzynarodowym podczas 62 Światowego Kongresu Statystyki w Kuala Lumpur w Malezji.

        Dziewczęta poddały analizie problem zdrowego odżywiania na przykładzie uczniów naszej szkoły. W lutym przeprowadziły badania ankietowe wśród swoich koleżanek i kolegów (uczniów kl. I – VIII i III gimnazjum).  Następnie, wykorzystując umiejętności obliczeniowe i metody przedstawiania danych za pomocą różnych wykresów, tabel i statystyk przygotowały plakat naukowy w dwóch wersjach językowych: polskim i angielskim. Przygotowując pracę, uczennice wykazały się też umiejętnością wykorzystania statystyk jako narzędzia do uczenia się o swoim codziennym życiu (co było nadrzędnym celem konkursu), trafnie postawiły hipotezę, wybrały metodę badawczą oraz sformułowały wnioski.

            Pracę naszego zespołu doceniła komisja konkursowa, w której zasiedli wykładowcy wyższych uczelni. Warto też podkreślić, że w drodze do najwyższego  podium,  pokonałyśmy  kilkanaście drużyn z całej Polski, a reprezentować kraj na finałach światowych będą trzy drużyny (po jednej w każdej kategorii wiekowej),  w tym jedna nasza z Podlasia.

Dziewczyny, jesteśmy z Was dumne!

Gratulujemy sukcesu i życzymy zwycięstwa w Malezji!