Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Należy upamiętniać tę datę, ponieważ, jak mówił Piłsudski: KTO NIE SZANUJE I NIE CENI SWEJ PRZESZŁOŚCI, NIE JEST GODZIEN SZACUNKU TERAŹNIEJSZOŚCI ANI PRAWA DO PRZYSZŁOŚCI”.

Nasza społeczność szkolna rozpoczęła piękny miesiąc maj od historycznych wspomnień związanych z naszą Ojczyzną. Podczas uroczystego apelu przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty związane historycznym wydarzeniem jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Młodsi uczniowie dowiedzieli się np. że Konstytucja była drugim takim nowoczesnym dokumentem na świecie i pierwszym w Europie a Polacy usilnie walczyli o ocalenie wolności. Polska, mino wszystko, znika z map Europy na 123 lata. Na szczęście teraz możemy cieszyć się wolną i niepodległą Ojczyzną.

Poprzedni

Następny

Comments are closed.
Nasze sukcesy INFO
Zobacz nasze ostanie sukcesy na polu sportowym oraz naukowym
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Zobacz wszystkie
Skip to content