Debata

28 maja 2024 r. w naszej szkole odbyła się debata na temat zadawania prac domowych. Wzięli w niej udział członkowie społeczności szkolnej: dyrekcja, prezes Zarządu BTO, nauczyciele, przedstawiciele uczniów i rodziców, a także zaproszeni absolwenci oraz eksperci: dr hab. Małgorzata Głoskowska-Sołdatow, prof. UwB, kierownik Zakładu Pedagogiki i Psychologii Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, Dr Anna Kienig, długoletni pracownik UwB na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, była dziekan w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku, pracownik Akademii Podlaskiej w Białymstoku, jedna z założycielek naszej szkoły, Magdalena Dziejma- wicedyrektorka VI LO w Białymstoku, polonistka Emilia Makarska- wicedyrektorka II LO w Białymstoku, koordynatorka matury międzynarodowej IB, anglistka.
Spotkanie poprowadziła pani Dorota Sokołowska – dziennikarka Radia Białystok. Na wstępie radca prawny przybliżył uczestnikom kwestie związane z nowymi przepisami. Potem głos zabrała pani wicedyrektor Elżbieta Stasiewicz, przedstawiając wyniki ankiety dotyczącej prac domowych przeprowadzonej wśród uczniów klas IV-VIII, a następnie na temat celowości i efektywności zadawania prac domowych wypowiedzieli się nasi eksperci i goście. Podczas dwugodzinnej debaty każdy uczestnik miał możliwość przedstawienia swojego stanowiska, z czego chętnie korzystano. Padło wiele cennych uwag dotyczących częstotliwości i form zadawanych prac domowych. Zostaną one uwzględnione przez Radę Pedagogiczną podczas planowania pracy w przyszłym roku szkolnym.

Debata okazała się niezapomnianą lekcją edukacji obywatelskiej. Nasi uczniowie wykazali się zaangażowaniem i umiejętnością prezentowania oraz argumentowania stanowiska koleżanek i kolegów ze swoich klas, których byli przedstawicielami. Jesteśmy przekonani, że kolejne debaty będą równie emocjonujące i rzeczowe.

Comments are closed.
Nasze sukcesy INFO
Zobacz nasze ostanie sukcesy na polu sportowym oraz naukowym
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Zobacz wszystkie
Skip to content