Dzień św. Marcina – Martinstag

Świętujemy dzień św. Marcina – Martinstag – z tej okazji robimy lampiony Co roku 11 listopada odbywają się pochody kiedy dzieci maszerują z kolorowymi lampionami i śpiewają piosenki. „Laterne, Laterne, Sonne, Mond und Sterne“ (Lampiony iskrzące, gwiazdy, księżyc, słońce). Te małe kolorowe światełka rozświetlające noc, rozjaśniające drogę i rozgrzewające serca, są preludium do rozpoczynającego się wkrótce Adwentu i w pewien sposób są zapowiedzią świątecznego nastroju i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Kiedyś dzieci nosiły jako latarnie wydrążone rzepy z zapaloną świecą w środku i przymocowane do kija. Tradycja ta miałaby dać początek dyniom drążonym w Haloween przez amerykańskie dzieci, które były używane do odpędzania złych duchów.

Comments are closed.
Nasze sukcesy INFO
Zobacz nasze ostanie sukcesy na polu sportowym oraz naukowym
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Zobacz wszystkie
Skip to content