Certyfikaty Szkoły

Z pasją przez życie

Drogi Uczniu
Każdy człowiek powinien posiadać zainteresowania i rozwijać je. Dobrze jest mieć coś, do czego możemy zawsze uciec, by poprawić sobie nastój. Coś, co zawsze sprawi nam radość i wciągnie nas na długie godziny, podczas których będziemy czuć się szczęśliwi i spełnieni. Ponadto zainteresowania są ważne dla rozwoju intelektualnego człowieka. Jak wykrzesać z siebie zapał i rozwijać swoje pasje? Poniżej chciałabym podać kilka wskazówek.
1. Pozytywne nastawienie.
Nie bój się rozwijać swoich pasji. Pamiętaj, że początki zazwyczaj bywają trudne. Nie zniechęcaj się, gdy coś Ci na wstępie nie wychodzi. Wszystko musi mieć swoją kolej - od nauki po realizację.
2. Inni pasjonaci.
Poznawaj ludzi, którzy mają takie same pasje jak Ty.  Wymieniaj się wrażeniami, doświadczeniem i dyskutuj o tym, co tak bardzo pokochaliście. Wzajemna motywacja, odrobina rywalizacji pozwoli Ci na realizację nowych wyzwań i zdobywanie nowych umiejętności. Poza tym zawsze masz szansę poznać ciekawych ludzi, do których zawsze będziesz mógł się odezwać.
3. Koszty i wydatki.
Jeśli Twoje zainteresowanie sporo kosztuje to nie znaczy, że masz z tego rezygnować. Koszty często bywają przeszkodą w realizowaniu pasji, ale na to też jest sposób. Na co dzień możesz rezygnować z małych przyjemności - batonika lub innych słodkości na rzecz swojej pasji. Miesięcznie na pewno sporo zaoszczędzisz, a te pieniądze możesz przeznaczyć na rozwój swojej pasji. Inwestycja we własne szczęście zawsze jest dobrą inwestycją.
4. Opinie innych
Nie martw się tymi, którzy mówią, że Twoja pasja nie jest dobra dla Ciebie. Jeśli jesteś przekonany, iż to, co robisz w żaden sposób nie wpływa na Ciebie negatywnie, bądź sobą i nie pozwól odebrać sobie swoich marzeń. Żyj pełnią życia i bądź szczęśliwy z tego, co robisz.
5.Nowe pasje.
Nie bój się szukać nowych pasji. Próbuj nowych wyzwań, nawet jeśli wydaje Ci się, że się do tego nie nadajesz. Wciągaj bliskich tobie ludzi we własne pasje i daj się samemu wciągnąć w ich zainteresowania.
6.Własny rozwój.
Pasje pozytywnie wpływają na człowieka. Kształtują jego indywidualność, pozwalają lepiej poznać samego siebie.  Ich pielęgnowanie sprawia, że stajemy się szczęśliwsi, spełnieni i zrealizowani życiowo. Pasja daje nam ogromną satysfakcję, że dążymy do czegoś w życiu i nie spuszczamy tego celu z oczu.
Rozwijanie własnych zainteresowań sprawia, iż człowiek czuje się szczęśliwy i zrelaksowany.

Powodzenia i wytrwałości.
Pedagog - Justyna.