ODYSEJA UMYSŁU

Głównym założeniem konkursu jest tworzenie nietuzinkowych rozwiązań podanych problemów długoterminowych i zaprezentowanie ich w formie spektaklu na scenie oraz udział w rozwiązaniu problemu spontanicznego. Jesienią każdego roku publikowanych jest pięć problemów długoterminowych: techniczny, teatralno-techniczny, reinterpretacja klasyki, struktura z drewna balsa i teatralny. Drużyna wybiera jeden z nich, po czym samodzielnie projektuje, przygotowuje i udoskonala jego rozwiązanie. Po dokładnej analizie przekłada je na 8-minutową prezentację, którą przedstawia jury i publiczności. Odyseja Umysłu to program, który łączy i uczy. Dzięki niemu uczniowie zawierają nowe znajomości, uczą się akceptacji dla inności, przekonują się również, że jeden problem może mieć nieskończoną ilość rozwiązań, które wymagają wykorzystania w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów.

            Odysejowe hasło: „Marzymy, myślimy, tworzymy” przewiduje rozwój uczniów w dziedzinach humanistycznych, przyrodniczych i społecznych. Dzieci i młodzież uczą się wytrwałości, cierpliwości, rozwijają swoje pasje i ćwiczą uważność.

            Społeczna „Trójka” jest przesiąknięta ideą, która przyświeca temu programowi edukacyjnemu.

Artykuły związane z projektem

Zielona Szkoła – kl. 0

Zeròweczki także milo spędzały czas podczas szkolnej Zielonej Szkoły. Był piknik, pizza, turniej szachowy i wiele atrakcji

Rodzinny Festyn 2026

Rodzinny Festyn w naszej szkole był wspaniały. Wiele atrakcji, radość z przebywania razem i niespodzianka – przepyszne lody za które bardzo dziękujemy Państwu KoncowikTen dzień na długo pozostanie w pamięci

Łódź – Zielona Szkoła kl. VI

Klasy szóste odkrywały uroki Łodzi – świat filmu, eksperymentów naukowych, zwierząt egzotycznych i nie tylko. A po dłuuuuuuugim spacerze po mieście nie zabrakło sił i energii na zabawy Po drodze w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Kończymy zwiedzanie i lecimy na Białystok

Zielona Szkoła klasy VIII

Wspaniała, ostatnia szkolna podróż naszych ósmoklasistów w tym składzie 🙂 Ryga, Sztokholm i Tallin Ostatnia wspólna wycieczka to wspaniała okazja do budowania wspomnień. Cieszymy się swoim towarzystwem i poznajemy nowe miejsca. Za rok o tej porze będziemy w innym towarzystwie i innym miejscu. Ale teraz

Nasze sukcesy INFO
Zobacz nasze ostanie sukcesy na polu sportowym oraz naukowym
ZOBACZ
Przejdź do treści