ODYSEJA UMYSŁU

Głównym założeniem konkursu jest tworzenie nietuzinkowych rozwiązań podanych problemów długoterminowych i zaprezentowanie ich w formie spektaklu na scenie oraz udział w rozwiązaniu problemu spontanicznego. Jesienią każdego roku publikowanych jest pięć problemów długoterminowych: techniczny, teatralno-techniczny, reinterpretacja klasyki, struktura z drewna balsa i teatralny. Drużyna wybiera jeden z nich, po czym samodzielnie projektuje, przygotowuje i udoskonala jego rozwiązanie. Po dokładnej analizie przekłada je na 8-minutową prezentację, którą przedstawia jury i publiczności. Odyseja Umysłu to program, który łączy i uczy. Dzięki niemu uczniowie zawierają nowe znajomości, uczą się akceptacji dla inności, przekonują się również, że jeden problem może mieć nieskończoną ilość rozwiązań, które wymagają wykorzystania w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów.

Odysejowe hasło: „Marzymy, myślimy, tworzymy” przewiduje rozwój uczniów w dziedzinach humanistycznych, przyrodniczych i społecznych. Dzieci i młodzież uczą się wytrwałości, cierpliwości, rozwijają swoje pasje i ćwiczą uważność.

Społeczna „Trójka” jest przesiąknięta ideą, która przyświeca temu programowi edukacyjnemu.

Artykuły związane z projektem

Make a Face

To make a strange expression with your face, for example to show that you do not like someone or something

Dzień Języka Niemieckiego

Ach, co to był za dzień! Bundesliga, żelki Haribo w wielu smakach, Kartoffelsalat oraz niemieckie słodycze. Tatuaże, malowanie twarzy oraz quizy i inne atrakcje przybliżające nam kulturę krajów niemieckojęzycznych. Było super!!!

Zajęcia plastyczne

Za nami wspaniałe zajęcia plastyczne!!! Nawiązaliśmy współpracę z artystami – Panią Mają Musialik (arteterapeutka, fotografka. Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku na Wydziale Socjologii i Pedagogiki oraz Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu) – Panem Zbigniewem Oksiutą (architekt, artysta i badacz eksperymentujący nad możliwością projektowania biologicznych struktur,jest absolwentem

Dzień Otwarty 2024

Duża frekwencja, wspaniali nowi uczniowie i ciekawe, nietypowe zwiedzanie naszej szkoły. Dzień Otwarty odbył się w tematyce ESCAPE ROOMu, było więc zagadkowo i niebanalnie 😉