Z okazji  160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego  w naszej szkole realizujemy projekt „Nadzieja-Wolność-Tęsknota 1863”, dofinansowany ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-64”.

         W 2023 roku obchodzimy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, największego i najdłużej trwającego zrywu niepodległościowego. W działaniach zbrojnych, które trwały do jesieni 1864 r., uczestniczyło nawet 200 tys. powstańców. Stoczyli oni ok. 1200 bitew i starć. Wydarzenia z lat 1863-1864 oraz determinacja ówczesnych bohaterów w dążeniu do zrealizowania marzeń o wolnej i niepodległej Polsce zasługuje na odpowiednie upamiętnienie. 

  • W ramach projektu uczniowie przygotują wieczornicę upamiętniającą rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, wezmą udział w wojewódzkim konkursie literacko-historycznym „Kartka z pamiętnika z czasów Powstania Styczniowego”. Zostanie zorganizowana i przeprowadzona „żywa lekcja” historii, a uczniowie klas 7-8 odwiedzą miejsca znane i mniej znane na Białostocczyźnie,  związane z walkami powstańczymi na Podlasiu.  

Wydarzenia związane z projektem

Nasze sukcesy INFO
Zobacz nasze ostanie sukcesy na polu sportowym oraz naukowym
ZOBACZ
Skip to content