Artykuły

Zajęcia artystyczne w klasie I gimnazjum – Maski z bandaża gipsowego

Trochę bandażu gipsowego, tłusty krem, woda i nożyczki. To wszystko czego nam potrzeba, żeby zrobić odcisk lub maskę. Część ciała przeznaczoną do odbicia smarujemy kremem i kładziemy na nią pocięty w niezbyt szerokie paski bandaż. Oczywiście kawałki  przed nałożeniem moczymy w wodzie. Delikatnie przygładzamy każdą położoną warstwę i pamiętajmy, że nasz model musi oddychać, więc pozostawmy mu otwory na nos. Zanim skończymy kłaść ostatnie kawałki bandażu, te pierwsze już nieco stwardnieją. Dlatego niedługo po tym możemy zdjąć maskę z modelu i dosuszyć ją kładąc w bezpieczne miejsce. Brzmi skomplikowanie, a w rezultacie nie ma nic prostszego. Trzeba tylko trochę odwagi, aby dać się „zagipsować”. Popatrzcie sami...

Joanna Warwińska z artystami