Akcja „Narodowe Czytanie”

We wrześniu, uczniowie klasy I wzięli udział w AKCJI NARODOWEGO CZYTANIA. Po raz pierwszy takie społeczne zgromadzenie zostało zainicjowane w 2012 roku wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Narodowe Czytanie ma na celu propagowanie znajomości literatury narodowej i polega na odczytaniu publicznie fragmentu polskich książek. W tym roku czytamy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Po przeczytaniu przez nauczyciela fragmentu książki pierwszaki sprawdziły swoją wiedzę odpowiadając na przygotowane pytania. Okazało się, że obie klasy doskonale poradziły sobie z tym zadaniem.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego słuchania i czytania książek.

Comments are closed.
Nasze sukcesy INFO
Zobacz nasze ostanie sukcesy na polu sportowym oraz naukowym
ZOBACZ
Skip to content