X edycja podlaskiego konkursu „Przyroda w rebusach”

Dnia 26 kwietnia 2024 r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w X edycji Podlaskiego Konkursu  Przyrodniczo – Plastycznego „Przyroda  w rebusach”

  • Honorowymi patronatami objęli nasz konkurs: Prezydent Miasta Białegostoku i Kurator Oświaty w Białymstoku. 

    Nagrody ufundowali:

    1. Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi BTO w Białymstoku
    2. Nadleśnictwo Dojlidy

Konkurs miał na celu uświadomienie uczniom szkół podstawowych, jak  w ciekawy sposób można przedstawić zagadnienia przyrodnicze ( z zakresu biologii i tematyki leśnej),  a także rozwijać wśród młodych ludzi umiejętność logicznego myślenia.
Ponadto przedsięwzięcie kształtowało wrażliwość artystyczną i promowało uczniów zdolnych. Pojęcia które pojawiły się min. na pracach uczniów: trąbka słuchowa, aparat ruchu, kwiatostan sosny, rykowisko jeleni, drzewa iglaste, Zielone Płuca Polski, naczynia włosowate, pień mózgu, komórka grzybowa, muchomor czerwony, układ krążenia, Puszcza Białowieska, muchomor sromotnikowy, kubki smakowe, łańcuch pokarmowy, pieprznik jadalny, ściana komórkowa, układ szkieletowy, marskość wątroby, kątnik domowy, rak jelita grubego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji konkursu w kolejnym roku szkolnym.

Fotorelacja z rozstrzygnięcia konkursu:

Comments are closed.
Nasze sukcesy INFO
Zobacz nasze ostanie sukcesy na polu sportowym oraz naukowym
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Zobacz wszystkie
Skip to content